اپراتورهای سامانه پیامک  شرکتهایی هستند که تحت نظارت شرکت ارتباطات زیر ساخت، صرفا جهت ارسال پیامک تحت وب درنظر گرفته شده اند.

شرکت های اپراتور های پیامکی، به صورت مستقل از یکدیگر فعالیت می‌کنند.

هر پیش شماره یا سرشماره پیامکی متعلق به یکی از اپراتورهای سامانه پیامک است.

 

شرکت های اپراتور پیامک کدامند؟

شرکت های اپراتور پیامکی شامل:

شرکت رهیاب رایانه گستر، اپراتور اصلی خطوط پیامکی 1000

شرکت آتیه داده پرداز، اپراتور ارائه دهنده خطوط پیامکی 2000

مرکز گسترش فناوری اطلاعات با نام تجاری مگفا، ارائه دهنده خطوط پیام کوتاه با سرشماره 3000

شرکت رهیاب پیام گستران، اپراتور سامانه پیام کوتاه با پیش شماره 5000

شرکت آسانک، مجری مخابرات در ارائه خطوط 021 جهت ارسال پیامک در پنل پیام کوتاه.

اپراتور سامانه پیام کوتاه موظف به ارائه و فروش پیامک و خط ارسال کننده آن به شرکت هایی است که پنل اس ام اس ارائه می‌دهند.

مشتریان شرکت مگفا اکثرا ارگان های دولتی هستند.

 

به اطلاع می رساند، 10 ریال مصوبه مجلس که پیشتر به هزینه پیامک افزوده می شد، از تاريخ 4 تیرماه 96 در تمامی اپراتور ها حذف گردید.

این ابلاغیه از 4 تیرماه اطلاع رسانی شده و اگر تعداد پیامکی برای هر کدام از اپراتورها از قبل از این تاریخ عودت شود، هزینه متقابلا به کاربران نیز اضافه خواهد شد؛ این مورد به صورت جداگانه اطلاع رسانی می گردد.

 

از تاريخ ٢ مرداد ماه، مجددا ١٠ ريال به هزينه ارسال پيامك تمامي پيامك ها، افزوده شده است.

 

به اطلاع میرساند در حال حاضر می توانید از این امکان جهت ارسال مجدد به شماره های بلک لیست از بخش گزارشات ارسال، استفاده نمایید.

نحوه ارسال مجدد بدین صورت میباشد که،بعد از ارسال پیامک با شماره های تبلیغاتی (اختصاصی و یا عمومی) به بخش گزارشات ارسال مراجعه کرده و فیلتر نمایش را بر روی "بلک لیست "قرار دهید.

بلک لیست

ارسال پیامک به شماره های بلک لیست

خطوط بلک لیست به خطوطی گفته می شود که شخص صاحب خط دریافت پیامک های تبلیغاتی را بر روی خط خود مسدود کرده است و شماره فرد در اپراتور در لیست سیاه مخابراتی قرار دارد و بدین ترتیب پس از آن شخص از خطوط پیام کوتاه پنل های پیامک انبوه ، پیامک های تبلیغاتی را دریافت نمی نماید.

ضمن عرض تبریک عید سعید مبعث، به استحضار کاربران گرامی می رسانیم برای اولین بار شماره های ایرانسل به تفکیک استان و شهر در بخش ارسال هدفمند اضافه گردید.