اپراتورهای سامانه پیامک  شرکتهایی هستند که تحت نظارت شرکت ارتباطات زیر ساخت، صرفا جهت ارسال پیامک تحت وب درنظر گرفته شده اند.

شرکت های اپراتور های پیامکی، به صورت مستقل از یکدیگر فعالیت می‌کنند.

هر پیش شماره یا سرشماره پیامکی متعلق به یکی از اپراتورهای سامانه پیامک است.

 

شرکت های اپراتور پیامک کدامند؟

شرکت های اپراتور پیامکی شامل:

شرکت رهیاب رایانه گستر، اپراتور اصلی خطوط پیامکی 1000

شرکت آتیه داده پرداز، اپراتور ارائه دهنده خطوط پیامکی 2000

مرکز گسترش فناوری اطلاعات با نام تجاری مگفا، ارائه دهنده خطوط پیام کوتاه با سرشماره 3000

شرکت رهیاب پیام گستران، اپراتور سامانه پیام کوتاه با پیش شماره 5000

شرکت آسانک، مجری مخابرات در ارائه خطوط 021 جهت ارسال پیامک در پنل پیام کوتاه.

اپراتور سامانه پیام کوتاه موظف به ارائه و فروش پیامک و خط ارسال کننده آن به شرکت هایی است که پنل اس ام اس ارائه می‌دهند.

مشتریان شرکت مگفا اکثرا ارگان های دولتی هستند.

 

به اطلاع می رساند، 10 ریال مصوبه مجلس که پیشتر به هزینه پیامک افزوده می شد، از تاريخ 4 تیرماه 96 در تمامی اپراتور ها حذف گردید.

این ابلاغیه از 4 تیرماه اطلاع رسانی شده و اگر تعداد پیامکی برای هر کدام از اپراتورها از قبل از این تاریخ عودت شود، هزینه متقابلا به کاربران نیز اضافه خواهد شد؛ این مورد به صورت جداگانه اطلاع رسانی می گردد.

 

از تاريخ ٢ مرداد ماه، مجددا ١٠ ريال به هزينه ارسال پيامك تمامي پيامك ها، افزوده شده است.

 

ضمن عرض تبریک عید سعید مبعث، به استحضار کاربران گرامی می رسانیم برای اولین بار شماره های ایرانسل به تفکیک استان و شهر در بخش ارسال هدفمند اضافه گردید.

چند مدت قبل، مخابرات پیامکي را برای مشترکین ارسال کرد با مضمون "عدم دریافت پیامک تبلیغاتی"، مشترکینی که به این پیامک جواب مثبت دادند دیگر از خطوط 1000 ، و 3000 پیامک تبلیغاتی دریافت نخواهند کرد.
در خطوط 1000 پس از ارسال پیامک به چنین مشترکینی نوع گزارش تحویل "نرسیده به مخابرات" و در خطوط 3000 گزارش مبنی بر "ارسال نشده" ارائه می گردد.
برای خارج کردن شماره از بلک لیست مخابرات ( دریافت پیامک های تبلیغاتی ) کافیست از خطوط همراه اول عدد 2 را به شماره 8999 ارسال نموده و برای خطوط ایرانسل عدد 1 را به 5005 ارسال فرمایید.

کلیه شماره موبایل های ایران (اعم از دائمی و اعتباری) به تفکیک استان ، شهرستان و مناطق و همچنین شماره های اصناف مختلف بر اساس صنف در بخش ارسال هدفمند برای کاربران قرار داده شده است و با انتخاب شهر یا منطقه مورد نظر شما می توانید اقدام به ارسال انبوه نمایید.